Kolegium

Jan Hruška
Předseda Studentské sekce IIPS
jan.hruska@ssiips.cz

Jan Hruška je magisterským studentem oboru politologie. Ve Studentské sekci působí od roku 2013. Zde se podílel především na přípravě Kulatých stolů, jejichž pořádání poté koordinoval. Následně působil ve funkci místopředsedy pro HR a vnitřní vztahy a od června 2017 je předsedou spolku. Odborně se Honza věnuje volebním studiím a české politice se zaměřením na parlamentarismus a teorie bikameralismu. Honza působil dva roky jako spolupracovník Asociace pro mezinárodní otázky, kde se podílel na přípravě Pražského studentského summitu. Krátce spolupracoval i s organizací Generation Europe. Rovněž je spoluzakladatelem Absolventského klubu Gymnázia J. K. Tyla, kde inicioval několik vzdělávacích projektů. V současnosti působí ve společnosti B&P Research s.r.o. Ve volném čase rád sportuje, cestuje nebo se oddává své zálibě v podobě kinematografie.

Andrea Ratkošová
Místopředsedkyně Studentské sekce IIPS, exkurze
andrea.ratkosova@ssiips.cz

Andrea Ratkošová je studentkou magisterského studia oboru mezinárodní vztahy. Ve svém studiu se primárně zaměřuje na oblast západního Balkánu a Blízkého východu. Vědomosti z oboru mezinárodních vztahů by ráda propojila s problematikou startupů a sociálního podnikání. Ve spolku zastává post místopředsedkyně a koordinátorky exkurzí. V průběhu studia Andrea absolvovala několik stáží - GLOBSEC, Pontis Foundation či Velvyslanectví Slovenské republiky ve Washingtonu. Podzimní semestr 2017 strávila pobytem na University of Haifa v Izraeli. V současnosti zastává také pozici projektové manažerky Global Arena Research Initiative. Svůj volný čas ráda vyplňuje pitím dobré kávy, koncerty a cestováním.

Veronika Čáslavová
Místopředsedkyně Studentské sekce IIPS pro vnitřní vztahy a HR
veronika.caslavova@ssiips.cz

Veronika Čáslavová je studentkou bezpečnostních a strategických studií v kombinaci s mezinárodními vztahy. V rámci svého studia se zabývá především problematikou Afriky, etnických konfliktů či organizovaného zločinu. Právě do Afriky by se jednou ráda vypravila jako dobrovolnice. V minulosti byla členkou přípravného týmu Pražského studentského summitu, taktéž se podílela i na přípravě Dnů NATO v Ostravě. V současné době působí na Masarykově universitě jako lektorka českého jazyka pro Erasmáky. Ve spolku se angažuje již od svého prvního ročníku na fakultě. Postupně se zapojovala jak do chodu PR sekce, tak do přípravy Kulatých stolů, kde nakonec působila jako koordinátorka. Nyní je místopředsedkyní s agendou HR a má tak na starosti především vnitřní komunikaci spolku a spokojenost a štěstí jeho členů.

Kristína Markechová
PR manažerka
kristina.markechova@ssiips.cz

Kristína Markechová je studentkou prvního ročníku magisterského studia mezinárodních vztahů na FSS. Zabývá se zejména politikou Spojených států amerických, ale aktivně sleduje také dění na slovenské a české politické scéně. V roce 2016 se přidala do Studentské sekce, kde působila v PR, a později se stala jeho koordinátorkou. V minulosti se zapojila také do projektu Zvol si info a další praktické zkušenosti momentálně získává na stáži v kanceláři poslance Národní rady Slovenské republiky. Svůj volný čas věnuje zejména čtení rozličných žánrů literatury, sledování filmů a seriálů, hudbě a objevování nových míst.

Jakub Ondrůšek
Kulaté stoly
jakub.ondrusek@ssiips.cz

Jakub studuje na FSS bakalářskou kombinaci bezpečnostní a strategická studia & mezinárodní vztahy. K tomuto zaměření se dostal skrze úspěchy v aktivitách na střední škole – diplomatických simulacích, jako například Pražský studentský summit nebo ČMAK, a bezpečnostních soutěžích, jako Aliante či Europa Secura. Ve Studentské sekci je od roku 2016 a již od počátku působil v Kulatých stolech. Protože chtěl ke svému teoretickému studiu získat i poznatky z praxe, je od léta 2017 členem Aktivních záloh AČR, kde slouží u 74. lmopr Bučovice. Dlouhodobě se také účastní organizace Dnů NATO v Ostravě. Má rád především zajímavé filmy a seriály, počítačové hry, nepopulární hudbu a diskuze o všech těchto věcech. S oblibou též chodí na čundry po Vysočině a jezdí na kole nebo na vodu.

Petra Rupová
Masarykovy debaty
petra.rupova@ssiips.cz

Petra Rupová studuje bezpečnostní a strategická studia v kombinaci s mediálními studii a žurnalistikou. Ve spolku se podílela na přípravě Masarykových debat a od září 2017 se stala i jejich koordinátorkou. Nejvíce se zajímá o pravicový extremismus, zbraňovou legislativu a oblast východní Asie, ve které už měla možnost procestovat Tchaj-wan a Japonsko. Při studiu žurnalistiky absolvovala tříměsíční stáž v brněnské redakci zpravodajství České televize, kde nadále působí jako koeditorka. Ve svém volném čase se věnuje střelbě, čtení komiksů a sledování filmů a seriálů. Jako nejlepší životní investici vnímá cestování, které ji neskutečně dobíjí energií. V letošním roce se chystá na Ukrajinu a na čtyřměsíční pobyt v Americe.

Tomáš Belobrad
Fundraising
tomas.belobrad@ssiips.cz

Tomáš Belobrad je studentem třetího ročníku bakalářského studia politologie a bezpečnostních a strategických studií a ačkoliv se snaží mít co nejširší záběr, zajímá se blíže především o vnitřní bezpečnost a hrozbu politického extremismu. Od konce roku 2016 je asistentem poslance Národní rady Slovenské republiky Miroslava Beblavého, kde původně nastoupil jako stážista skrze Masarykovo stipendium vypisované Katedrou politologie na FSS. V rámci univerzitních orgánů se angažuje v Komisi pro stravovací politiku. Mezi jeho záliby patří beletrie a velmi ho mrzí, že na ni v poslední době nemá tolik času.

Michael Andruch
Filmový klub
michael.andruch@ssiips.cz

Michael Andruch je studentem třetího semestru bakalářského stupně v kombinaci bezpečnostní a strategická studia a mezinárodní vztahy. Mezi jeho oblíbenou problematiku v daných oblastech patří vojenská historie a technika a mezinárodní bezpečnostní dění, avšak sleduje také politickou scénu doma a ve světě. V Studentské sekci se angažoval již od počátku svého studia ve Filmovém klubu, kterého je nyní koordinátorem. Ve volném čase se velmi rád věnuje čtení literatury či hraní počítačových her, avšak hlavní je pro něj aktivní život sportovce. Momentálně mu nejvíce času zabírá tancování ve Vysokoškolském souboru lidových písní a tanců Poľana v Brně.