Kolegium

Magdaléna Janigová
Předsedkyně Studentské sekce IIPS
magdalena.janigova@ssiips.cz

Magdaléna je studentkou bakalářské kombinace oborů politologie a mezinárodní vztahy. Ve Studentské sekci působí od roku 2016. Zpočátku se podílela na přípravě Masarykových debat, které následně koordinovala a od září 2018 se stala místopředsedkyní spolku. Letní semestr 2019 strávila na Erasmu v Lublani, proto převzala agendu HR a vnitřní vztahy. Po svém návratu kandidovala na post předsedkyně spolku, kterou se také stala. V rámci svého studia se zaměřuje na oblast Blízkého východu, zejména Izraele a Palestiny, a zabývá se také problematikou populistických stran. V minulosti absolvovala stáž na Ministerstvu vnitra ČR, v Komunikační agentuře Communication Lab, působila jako pomocný výzkumník na katedře politologie a podílela se na organizaci Dnů NATO v Ostravě. V letech 2017 – 2019 vykonávala funkci studentské senátorky Fakulty sociálních studií. V současné době se podílí na přípravě reprezentačního plesu FSS a také působí jako ambasadorka Masarykovy univerzity. Ve svém volném čase se nejraději věnuje hudbě, čte klasickou literaturu a sleduje art filmy.

Petra Rupová
Financování spolku, místopředsedkyně Studentské sekce IIPS
petra.rupova@ssiips.cz

Petra Rupová studuje bezpečnostní a strategická studia v magisterském stupni. Ve spolku koordinovala Masarykovy debaty a poté přešla do sekce financování, kde působí jako koordinátorka nyní. Nejvíce se zajímá o pravicový extremismus, zbraňovou legislativu, vojenskou politiku a oblast východní Asie. Při studiu žurnalistiky na bakalářském stupni absolvovala tříměsíční stáž v brněnské redakci zpravodajství České televize, kde už třetím rokem působí jako koeditorka. Mimo jiné se podílí na přípravě Dnů NATO v Ostravě. Ve svém volném čase se věnuje střelbě, horské turistice a čtení komiksů. Jako nejlepší životní investici vnímá cestování, které ji neskutečně dobíjí energií. Měla možnost pracovat v Anglii, USA a loňské léto strávila jako dobrovolník v Izraeli.

Jakub Ondrůšek
Kulaté stoly, místopředseda Studentské sekce IIPS
jakub.ondrusek@ssiips.cz

Jakub absolvoval na FSS bakalářskou kombinaci bezpečnostní a strategická studia & mezinárodní vztahy a v současné době se věnuje navazujícímu magisterskému studiu Bezpečnostních a strategických studií. K tomuto zaměření se dostal skrze úspěchy v aktivitách na střední škole – diplomatických simulacích, jako například Pražský studentský summit nebo ČMAK, a bezpečnostních soutěžích, jako Aliante či Europa Secura. Ve Studentské sekci je od roku 2016 a již od počátku působil v Kulatých stolech. Ty také po roce převzal jako jejich koordinátor, což mu vydrželo až doteď. Protože chtěl ke svému teoretickému studiu získat i poznatky z praxe, je od léta 2017 členem Aktivních záloh AČR, kde slouží u 74. lmopr Bučovice. Od roku 2014 se také každoročně podílí na organizaci Dnů NATO v Ostravě. Má rád především zajímavé filmy a seriály, počítačové hry, nepopulární hudbu a diskuze o všech těchto věcech. S oblibou též chodí na čundry nejen po Vysočině a jezdí na kole nebo na kajaku.

Daniel Jirků
HR a vnitřní vztahy
daniel.jirku@ssiips.cz

Daniel Jirků je studentem bakalářského dvouoborového studia politologie a mezinárodní vztahy. Členem spolku je od roku 2016 a v jeho struktuře po většinu času zastával pozici koordinátora sociálních sítí. Mimo spolkové aktivity také působí od roku 2017 v Akademickém senátě Fakulty sociálních studií, o dva roky později se stal i jeho místopředsedou. V roce 2018 strávil semestr na Erasmu v Krakově. V akademickém životě se zajímá především o politické systémy, komunikaci v politice, komunální politiku a sionismus. V neposlední řadě je jeho velkým zájmem region severských zemí Evropy a jejich politika. Ve svém volném čase rád stážistuje, debatuje, zajímá se o umění a světové kultury, studuje jazyky, cestuje, tvoří s přáteli hudbu a sleduje AZ-kvíz.

Ladislav Bárta
PR koordinátor
ladislav.barta@ssiips.cz

Ladislav Bárta je studentem magisterského programu bezpečnostních a strategických studií na FSS MU. Ve Studentské sekci IIPS má od roku 2017 na starosti správu webových stránek a tvorbu grafických materiálů. Od března 2019 se stal také koordinátorem PR sekce. V současnosti působí na Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Ve svém studiu se zaobírá problematikou kybernetické bezpečnosti, e-Governmentem, organizovaným zločinem v ČR a komunální politikou. Mezi jeho největší záliby patří vše kolem aut, počítačů a nepohrdne dobrým jídlem.

Michal Pavljuk
Masarykovy debaty
michal.pavljuk@ssiips.cz

Michal je študentom bakalárskej kombinácie odborov medzinárodné vzťahy a európske štúdia. Členom sekcie je od roku 2016 a od asistenta predsedu spolku cez organizáciu kulatých stolov si prešiel viacerými funkciami. Michal počas svojho štúdia strávil jeden semester na univerzite v Salzburgu, kde sa zaoberal neutrálnym pohľadom Rakúska na svoju zahranično-politickú orientáciu. V septembri 2017 sa zúčastnil týždennej akcie NATO v Madride, ktorá sa týkala bezpečnosti v oblasti Stredozemného mora. V júni 2019 absolvoval stáž v Kancelárii prezidenta Slovenskej republiky, kde sa spolupodieľal na príprave prvých zahraničných ciest novozvolenej prezidentky Slovenska. Zo študijného hľadiska ho zaujíma najmä politika nemecky hovoriacich štátov. Vo voľnom čase sa rád venuje športu, čomu zodpovedá aj téma týkajúca sa jeho bakalárskej práce o športovej diplomacii.

Alexandra Prachárová
Koordinátorka exkurzí
alexandra.pracharova@ssiips.cz

Alexandra je študentkou bakalárskeho programu politológie v kombinácii s medzinárodnými vzťahmi. V roku 2018 sa stala členkou študentskej sekcie kde spočiatku pomáhala pri príprave Masarykových debát. O rok neskôr prevzala pozíciu koordinátora exkurzií. Počas svojho štúdia absolvovala stáž v Národnej rade Slovenskej republiky a rovnako sa podieľala na volebnej kampani pre voľby do Európskeho parlamentu v roku 2019. Mimo školy veľmi rada cestuje, číta a nepohrdne ani dobrou kávou.

 

Jan Jakovljevič
Filmový klub
jan.jakovljevic@ssiips.cz