Evropský den na FSS

Dne 30. dubna se na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity konal Evropský den, pořádaný Studentskou sekcí Mezinárodního politologického ústavu. Akce se odehrála v Atriu FSS a byla rozdělena do několika diskuzních panelů a interaktivních aktivit.

11. 5. 2024 Babette Haluzová

Bez popisku

Celou akci otevřel diskuzní panel moderovaný Ronjou Drahanskou, která s jejími hosty, Kateřinou Zichovou (Euractiv.cz) a Timotejem Kováčikem (Demagog.sk, SPFA), probrala jednotlivé kandidáty do Evropského parlamentu, jejich potenciální vliv a kompetence samotné instituce.

Druhá část akce se zaměřila na zkušenosti současných a bývalých studentů FSS. Kateřina Horáková zde diskutovala nejprve se současnými studenty, a to kupříkladu na téma jak stáže ovlivnily jejich profesní kariéru či jakou roli hrála FSS v rozvoji. Jejími hosty byli Šimon Podešva, Vendula Voláková, Daniela Maiettová, Martin Míšek a Monika Balcová.

V druhém panelu, který Kateřina moderovala, se zabývala zkušenostmi absolventů FSS po ukončení studia a možnostmi, které jim jejich titul nabídl na trhu práce. Z absolventů přijali pozvání Petra Krňanová, Lukáš Füle, Pavlína Kutnarová, Kateřina Zichová, Nikola Pavlůsková.

Tématem poslední diskuze byla bezpečnost, ve které Matěj Bazovský spolu s Adamem Potočňákem (Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií UNOB) probral přístup Evropské unie k aktuálním konfliktům a otázku, zda by se měla více angažovat.

Celý program byl doplněn o jarmark stánků, kde se studenti mohli setkat se zástupci různých organizací spojených s EU a získat tak informace o možnostech stáží a pracovních příležitostech. Na místě byla možnost ověřit si i své znalosti o EU a vyhrát drobné odměny v kvízu. Vřele gratulujeme vítězům!

Tímto moc děkujeme všem hostům i těm, kteří se za námi během dne zastavili a budeme se těšit na dalších akcích!

Foto: Eva Réznerová 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info