Workshop „Jak ne/snadno se dají krize zneužít k ovlivnění voleb“

V úterý 18. dubna se uskutečnil interaktivní workshop pro studenty s názvem Workshop „Jak ne/snadno se dají krize zneužít k ovlivnění voleb“

26. 4. 2023 Pavla Sychrová

Bez popisku

V úterý 18. dubna se na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity uskutečnil interaktivní workshop pro studenty s názvem „Jak ne/snadno se dají krize zneužít k ovlivnění voleb“.

Setkání bylo prvním ze série seminářů v rámci projektu „Posilování odolnosti české, slovenské a polské společnosti před volbami do Evropského parlamentu 2024”, které pořádá Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Adapt Institute za podpory Výkonné agentury Evropské komise pro vzdělávání, audiovizuální sektor a kulturu (EACEA).

Workshop na Masarykově univerzitě vedl Matej Kandrík, ředitel slovenského ADAPT Institutu. V rámci setkání jsme si ve skupinách vyzkoušeli práci prostřednictvím metody Red team, při níž jsme se v týmech zamýšleli nad tím, jak bychom dokázali oslabit soudržnost členských států Evropské unie, prohloubit polarizaci jednotlivých společností a zvrátit výsledky voleb ve svůj prospěch.

Seminář byl přínosný zejména protože jsme si mohli vyzkoušet, jak přemýšlí odpůrci Evropské unie nad cílením svých příspěvků nejen na sociálních sítích, případně jaký narativ pro svoje působení využívá. Workshopu se účastnili nejen naši členové Studentské sekce, ale studenti z dalších kateder Fakulty sociálních studií.

Fotografie: Lukáš Bastl


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info